Zprávy:


  Změny značených tras na Broumovsku v roce 2016

Od 8.9. 2016 je nově vyznačena pěší turistická trasa žluté barvy od směrovníku Pod Červeným Vrchem ke směrovníku Sloneczna kopa (CZ/PL). Jedná se o projení naši turistické trasy z Broumova (modrá a z rozcestí Pod Červeným vrchem žlutá) s turistickou trasou v Polsku, vedoucí do Dolních Swierek a dále na Wielkou Sowu.

Od 26.5.2016 je zrušen souběh zelené a žluté pěší turistické trasy v úseku Šonov (kravín) – Šonov (kostel). Zelené značení v tomto úseku zůstává.


  Změny značených tras na Broumovsku v roce 2010

kliknutím zvětšíte
Od 3. 9. 2010 je nově vyznačena turistická trasa zelené barvy z Rožmitálu (bus) do Šonova (kostel) a žluté barvy z místa Nad Rožmitálem do Šonova (kostel).

Teprve časem se uvedená změna promítne do nově vydávaných turistických map.
  Změny značených tras na Broumovsku v roce 2010

kliknutím zvětšíte
Od 3. 7. 2010 je nově vyznačena turistická trasa žluté barvy, která začíná ve Vižňově (bus, kostel) a končí v sedle pod Homolí na hranici s Polskem, po které vede zeleně značená polská turistická cesta hřebenem Javořích hor. Dále do Polska vede černě značená cesta do Sololowska. Je to součástí snahy obnovit historické cesty z dob, kdy hranice nebyly neprůstupné a lidé z obou stran je často používali.

Teprve časem se uvedená změna promítne do nově vydávaných turistických map.
  Změny značených tras na Broumovsku v roce 2009

V roce 2009 byly v síti turistických značených tras (TZT) na Broumovsku provedeny změny. Přinášíme Vám zde jejich přehled i s mapkami. Kliknutím na mapku se tato zvětší, kliknutím mimo ni zase zmenší.

kliknutím zvětšíte
1 – Od 2.7.2009 je zrušena modrá TZT v úseku Božanov (bus) - Otovice (žst) v délce 4,5 km, která vedla souběžně se značenou cyklotrasou č.4002 . Tuto cyklotrasu modré barvy č.4002 mohou i nadále používat jak cyklisté tak pěší.


kliknutím zvětšíte
2 – Od 31.7.2009 je vedena žlutá TZT z Ruprechtic (žst) až na vrchol Ruprechtického Špičáku ke směrovníku v blízkosti hraničního kamene č. III/215. Modrá TZT od Ruprechtického Špičáku směrem na Janovičky vede nově podle státní hranice souběžně s polskou zelenou značkou až do sedla, kde navazuje na stávající trasu. Původní část trasy ze sedla ke směrovníku pod Ruprechtickým špičákem byla zrušena.


kliknutím zvětšíte
3 – Od 14.8.2009 je zrušena část modré TZT v úseku od rozcestí pod Hvězdou k rozcestí pod Strážnou horou. Od směrovníku pod Strážnou horou vede na Hvězdu místo původní žluté značky nově modré značení. Trasa z Honů (bus) až po směrovník pod Stážnou horou zůstává ve žluté barvě.


kliknutím zvětšíte
4 – Od 31.8.2009 je nově vedena žlutá značka společně s modrou od směrovníku u lomu v Rožmitále k rozcestí polních cest (asi 800m), kde se značení rozděluje. Žlutá odbočuje prudce vlevo k okraji lesa , kde se asi po 500m napojí na stávající značení. Modrá značka vede beze změny vzhůru polní cestou k souvislému pásu lesního porostu. Původní trasa žlutého značení přes areál lomu je zrušena.


kliknutím zvětšíte
5 – Od 16.9.2009 je nově umístěna turistická vývěsní mapa a směrovník u autobusové zastávky naproti Městského úřadu v Broumově. Je to zároveň výchozí bod pro turistické trasy barvy modré a zelené. Trasy barvy červené a žluté tímto rozcestím jen procházejí.


Všechny tyto změny nejsou uvedeny v dosud vydaných mapách ani na nové vývěsní mapě. V terénu se doporučuje orientace podle směrovek a turistického značení, které je aktuální.

  [ zpět ]
  [ domů ]
© JINOLI  2.10.2016